Zabawki wspierające integrację sensoryczną – przewodnik dla rodziców

Przestrzeń przeznaczona do ćwiczeń wspierających integrację sensoryczną trzeba wyposażyć tak, aby była dostosowana do potrzeb i możliwości dziecka. Kilka porad na temat wyposażenia znajdziesz w kolejnych akapitach.

Zabawki stymulujące czucie głębokie

W integracji sensorycznej ważna jest stymulacja czucia głębokiego. Oto kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

  • Kołderka obciążeniowa – nie jest zabawką, ale na pewno przyda się w przestrzeni do integracji sensorycznej, a dokładniej w strefie relaksu. Taka kołderka stymuluje układ proprioceptywny, dzięki czemu dziecko ma większą świadomość swojego ciała.
  • Worki z kuleczkami – usprawniają koordynację ruchową i można wykorzystać je do wielu różnych zabaw.
  • Skacząca piłka z uchwytami – stymuluje czucie głębokie, pomaga ćwiczyć równowagę, ćwiczy mięśnie całego ciała.

Dobra jakość produktów ma duże znaczenie, jeśli mowa o kwestii, jaką jest integracja sensoryczna. Zabawki od uznanego producenta to najlepszy wybór. 

Sprzęt stymulujący zmysł dotyku, słuchu i wzroku

W przypadku integracji sensorycznej ważne jest także wyposażenie stymulujące zmysł dotyku, słuchu i wzroku. Oto kilka zabawek, które mogą zainteresować Twoje dziecko:

  • Ścianki manipulacyjne, kostki dotykowe – takie produkty stymulują zmysł dotyku.
  • Pomoce do percepcji słuchowej – w tej kategorii znajdziesz na przykład zestaw do kodowania z dźwiękiem, czy też gry słowne.
  • Podświetlana tablica do rysowania, podświetlane panele podłogowe, kolumny świetlne – stymulują zmysł wzroku, ćwiczą umiejętność koncentracji uwagi, uspokajają.

Bezpieczna i skuteczna integracja sensoryczna? Zabawki Mojebambino to jedna z najlepszych ofert na rynku. Warto sprawdzić wyposażenie sklepu internetowego tej marki. Produkty są podzielone na kategorie, co ułatwia, a także usprawnia zakupy online.

Zabawki stymulujące zmysł równowagi

Także zabawki stymulujące zmysł równowagi są niezbędne, jeśli chodzi o integrację sensoryczną. Oto kilka produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • Huśtawka gniazdo – pomaga ćwiczyć zmysł równowagi, koordynację wzrokowo-ruchową, a także orientację w przestrzeni.
  • Piłka gimnastyczna – umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń wpływających korzystnie na zmysł równowagi i wzmocnienie mięśni.
  • Kładki do balansowania – umieszcza się ją pomiędzy podstawami. Jej ruchoma część sprawia, że dziecko musi kontrolować przenoszenie ciężkości ciała.

Interesuje Cię integracja sensoryczna? Sklep internetowy ma wszystko to, co niezbędne podczas ćwiczeń. Ta wygodna forma zakupów ma wiele zalet i warto z niej skorzystać. Zdecyduj się jednak na ofertę renomowanej marki. Świetną propozycją jest na przykład integracja sensoryczna sklep Mojebambino. Znajdziesz tam różnorodne produkty dobrej jakości.

Wyposażenie przestrzeni do integracji sensorycznej to zbyt duże wyzwanie? Pamiętaj, że możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Skontaktuj się z firmą, która zajmuje się takimi projektami, aby mieć pewność, że wyposażenie będzie dobrze dostosowane do potrzeb dziecka.