Taka jedyna wśród wielu innych – fundacja pomagająca dzieciom

Fundacja pomagająca dzieciom, która zwraca uwagę wśród wielu innych, to Fundacja „Dorastaj z Nami”. Na pierwszej stronie fundacji napisano: „Wybuch miny w Iraku, roztrzaskany radiowóz, zawalona ściana płonącego budynku. W mediach to wypadek na służbie. W domu naszych podopiecznych – życiowa tragedia. Zginął tata… I choć nie jesteśmy w stanie przywrócić dzieciom rodzica, możemy spróbować pomóc im dorastać. Liczymy, że przyłączysz się do naszej misji…”.

Nic bardziej skutecznie nie może przybliżyć misji fundacji pomagającej dzieciom tych, którzy zginęli pełniąc obowiązki służbowe.

Fundacja pomagająca dzieciom i jej medyczna misja

Opisując ten wariant pomocy świadczonej przez fundację „Dorastaj z Nami” warto posłużyć się kolejnym cytatem. „Będziemy przy Tobie w chwili kryzysu” deklaruje fundacja pomagająca dzieciom bohaterskich ludzi. Nie trudno bowiem domyśleć się, że trauma po nieoczekiwanej i zaskakującej śmierci rodzica jest ogromna. Dzieci borykają się z kłopotami logopedycznymi, a fundacja ułatwia im korzystanie z pomocy specjalistów logopedów. Fundacja Dorastaj z Nami opłaca sesje z terapeutami i lekarzami Pokrywa także koszty terapii wspierających radzenie sobie z emocjami. Dzieci mogą wziąć udział w zajęciach z terapii sensorycznej czy ADHD. Wszelka pomoc psychologiczna przewidziana jest w ramach tej fundacji pomagającej dzieciom.

Milowy krok w pomocy finansowej

Dzieci w stanie rozchwiania emocjonalnego mające kłopoty w nauce mogą liczyć na opłacenie korepetycji. Fundacja oferuje także pomoc w formie dofinansowania czesnego za przedszkole lub szkołę, a także internat czy akademik. Milowy, bo dla budżetu domowego pozbawionego pensji jednego z rodziców opłacenie np. zajęć dodatkowych czy nauki języków obcych jest ważnym aspektem pomocy. „Wesprzemy Cię w rozwoju pasji sportowej, zmotywujemy Cię do osiągania coraz lepszych wyników w sporcie” to fundacja pomagająca dzieciom deklaruje w swoich założeniach programowych. Sport często pomaga wyjść nawet z najgorszej traumy, a nie zawsze można sobie pozwolić na jego uprawianie. Fundacja Dorastaj z Nami gwarantuje opłatę za zajęcia sportowe i potrzebny do jego uprawiania sprzęt sportowy.