- Jak podawać lucernę granulowaną, aby osiągnąć najlepsze efekty?
- 10 skutecznych tipów na naukę języka obcego!
- Dwa czasy, których potrzebujesz, aby mówić po angielsku o teraźniejszości
- Rekrutacja na studia – krok po kroku. Poradnik kandydata
- Dom Seniora w Krakowie to pensjonat, w którym możesz komfortowo zamieszkać!
Pisanie prac z Google Scholar
Autor: K&M
Przystąpienie do pisania własnej pracy licencjackiej, czy magisterskiej wymaga od studenta nie tylko wiedzy w obrębie danego tematu, ale także umiejętności wyszukiwania informacji. Niestety niektórzy mają duże problemy ze znajdywaniem materiałów, które mogłyby być wykorzystane w ich pracy. Pomocą w tym może być Google Scholar.
Google Scholar jest darmową, specjalistyczną wyszukiwarką internetową zaprojektowaną przez firmę Google Inc. Z jej pomocą można szybko przeszukać pokaźne bazy danych, które zawierają najróżniejsze publikacje naukowe z wielu dziedzin nauki.
Osoby zaznajomione z tematem znają z pewnością inne bazy, takie jak Web of Knowledge, czy Skopus. Google Scholar jest o tyle ciekawym rozwiązaniem dla studentów, dlatego, że autorzy, badacze naukowi, sami chcąc zaistnieć w świecie naukowym, dodają swoje publikacje do bazy Google Scholar.
Potencjalny czytelnik może wprowadzić do Google Scholar poszukiwaną frazę, bądź też cały cytat, którego autentyczność pragnie potwierdzić. W tym miejscu widać, iż Google Scholar może też być doskonałą pomocą dla tych, którzy chcą zapełnić swoją bibliografię ciekawymi, najnowszymi pozycjami – bowiem niektóre uczelnie wymagają od swych studentów pewnej minimalnej liczby pozycji w bibliografii.
Na stronie Google, na której została opisana usługa Google Scholar, zostało przedstawione, iż narzędzie posłużyć może do wyszukania materiałów z różnych dziedzin, a także pochodzących z różnych źródeł. W bazie Google Scholar znajdują się zarówno prace naukowe, książki, jak i też streszczenia.
Istotne dla wielu studentów, badaczy jest to, że w przypadku niektórych pozycji po odnalezieniu danego cytowania frazy można mieć dostęp do pełnego dokumentu. Można mieć także wgląd w to, ile razy dany tekst był cytowany.
Google Scholar jest bardzo ciekawym narzędziem, które może być pomocne w pracy każdego badacza. Jet ono cały czas rozwijane, co powoduje, że mamy dostęp do coraz to nowszych funkcji, praktycznych udogodnień, które w znaczący sposób ułatwiają pracę.
Dzięki odpowiednim pomocom praca licencjacka wcale nie jest taka trudna. Przekonaj się o tym sam.