Mazowiecka Uczelnia Medyczna – postaw na przyszłość

Trwa rekrutacja na studia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Uczelnia posiada rozmaitą gamę kierunków dla studentów, którzy chcą zdobyć profesjonalną wiedzę i posiadają w sobie pasję do nauki i pracy.

Studia medyczne na wysokim poziomie

Mazowiecka Uczelnia Medyczna w tym roku po raz kolejny przygotowała atrakcyjną ofertę dla kandydatów do podjęcia studiów medycznych. Znakomita kadra i jakość nauczania na najwyższym poziomie w Polsce, a co najważniejsze – perspektywy na przyszłość. To wszystko zyskują studenci podejmujący studia na tym kierunku. Władze uczelni przygotowały na rok 2021/2022 ofertę studiów na następujących kierunkach zarówno I i II stopnia:

  • pielęgniarstwo
  • fizjoterapia
  • położnictwo

Ważnym aspektem rekrutacji kandydatów na studia jest to, że odbywa się ona bez egzaminów wstępnych. O przyjęciu na studia powyższych kierunków decyduje kolejność zgłoszeń oraz komplet dokumentów. Nie warto więc czekać do września na dokonanie wszelkich formalności.

Ucz się od najlepszych w najlepszych warunkach

Jedną z największych zalet Mazowieckiej Uczelni Medycznej jest znakomita kadra wykładowców. Są to zarówno praktycy, jak i teoretycy, którzy pomogą studentom zgłębić tajniki zawodów medycznych. Absolwenci wszystkich kierunków na uczelni zyskują bardzo wiele korzyści – między innymi – kwalifikacje zawodowe zgodne z wymogami Unii Europejskiej oraz fachową wiedzę z danej dziedziny.

Jak zawsze dużą popularnością cieszą się studia pielęgniarskie. Uczelnia posiada dobrą ofertę dla kandydatów oraz kandydatek na studia I i II stopnia. Studia te łączą w sobie teorię oraz praktykę. Absolwenci tego kierunku posiadać będą następujące kompetencje:

  • umiejętność pielęgnowania osoby chorej i niepełnosprawnej
  • rozpoznawanie i ocena problemów chorego w różnej sytuacji chorobowej
  • umiejętność wykonywania badań diagnostycznych oraz zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych
  • wiedza o tym, jak podchodzić do pacjenta indywidualnie pod względem psychologicznym

Uczelnia oprócz dobrej kadry pracowniczej posiada również pracownię umiejętności pielęgniarskich. Studenci już w trakcie studiów nabędą fachową, praktyczną wiedzę. Praktycznie po zakończeniu studiów absolwenci będą mogli podjąć pracę w najlepszych placówkach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Warto zwrócić uwagę na to, że oprócz pielęgniarstwa bardzo wiele osób wybiera studia na kierunku położnictwo. Ten kierunek również ma przed sobą przyszłość. A kandydatki po jej ukończeniu mogą pracować jako położne w całym kraju. Mogą liczyć na pewność zatrudnienia i realizowanie się w zawodzie.

Fizjoterapia na najwyższym poziomie

Mazowiecka Uczelnia Medyczna to nie tylko wspomniane wyżej pielęgniarstwo i położnictwo. Dużym wzięciem cieszą się studia jednolite na kierunku fizjoterapii. Absolwenci tego kierunku studiów będą posiadać bardzo wiele kompetencji, do najważniejszych z nich należą:

  • przywracanie sprawności i wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów
  • kształtowanie i podtrzymywanie sprawności i wydolności fizycznej na poziomie optymalnym dla osób o utrwalonej niepełnosprawności
  • nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych

Co najważniejsze absolwenci tego kierunku będą mogli zyskać zatrudnienie w różnego typu placówkach rehabilitacyjnych, szpitalach, a nawet w profesjonalnych klubach sportowych. Rekrutacja jeszcze potrwa, ale warto podjąć decyzję już dzisiaj. Kandydaci, którzy szybciej złożą dokumenty mają większą szansę na dostanie się na studia. A studia medyczne mają przyszłość.