Kurs angielskiego b1 – poziom średnio zaawansowany

Chcesz piąć się do góry? Marzy ci się wyższe stanowisko? A może zamierzasz studiować za granicą? W każdej z tych sytuacji pomoże ci kurs angielskiego b1. Niezależnie od doświadczenia, kurs języka angielskiego, otworzy przed tobą nowe drzwi. Twoja wolność wyboru zdecydowanie się poszerzy. Znajomość języka angielskiego sprawi, że zniknie wiele ograniczeń, a pojawią się nowe, ekscytujące możliwości.

Kurs angielskiego B1 – dla kogo?

Kurs angielskiego b1 zapewni średnio zaawansowany poziom nauki. Osoby kończące kurs będą znały język angielski na takim poziomie, że komunikacja z rodzimymi użytkownikami języka nie będzie stanowiła problemu. Europejski System Opisu Kształcenia Językowego wyróżnia stopnie posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie. Cały system tworzy sześć poziomów w trzech grupach: A, B oraz C.

Każda z grup została rozdzielona na dwie podgrupy, 1 i 2, świadczące o stopniu zaawansowania. Kursy A1 i A2 przeznaczone są dla osób na poziomie podstawowym. B1 i B2 to kursy średnio zaawansowane. Ich ukończenie powinno być potwierdzone samodzielnym posługiwaniem się w języku angielskim. Kursy C1 i C2 to najwyższy poziom zaawansowania. Kursanci biegle powinni posługiwać się językiem.

Kurs czy nauka samodzielna?

Do samodzielnej nauki potrzeba niesłychanego samozaparcia i wytrwałości. W sieci można znaleźć wiele pomocy naukowych, tutoriali i lekcji online. To wszystko są materiały wartościowe, ale powinny służyć raczej jako dodatek do nauki w szkole językowej. Kurs angielskiego b1, prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę, z pewnością przyniesie lepszy efekt. Samodzielna nauka nie ćwiczy mówienia. To największa jej wada. Do prowadzenia konwersacji potrzeba partnera. Aby mówić poprawnie, trzeba wiedzieć, jakie błędy popełniamy. Na kursie właśnie takie zadanie spełnia nauczyciel. Mówienie po angielsku to umiejętność, której można nauczyć się tylko poprzez ćwiczenia.

Umiejętności – poziom B1

Każdy kurs językowy powinien podnosić nasze umiejętności i kwalifikacje. Zgodnie z systemem Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego kurs języka angielskiego na poziomie B1 dąży do nauki konkretnych umiejętności. Kursant rozumie proste teksty dotyczące tematyki pracy, edukacji i spędzania wolnego czasu. W ramach swoich kompetencji radzi sobie z większością sytuacji podczas podróży i przemieszczania się. Tworzy zdania i teksty w sposób poprawny i spójny. Odbiorca bez problemu jest w stanie go zrozumieć. Osoba kończąca kurs na poziomie B1, umie przedstawić swoje opinie i plany. Potrafi opisać swoje doświadczenia i pragnienia.