Jakich języków warto się uczyć?

Przeważnie osoby ze znajomością języków obcych, zarabiają około połowę więcej od osób bez ich dobrej znajomości. Raporty płacowe potwierdzają to założenie. W obecnych czasach jak najbardziej opłaca nam się uczyć języków obcych. Czy lepiej uczyć się tych najbardziej popularnych języków, czy postawić na te najbardziej nietypowe języki?

Jakich języków opłaca się uczyć?

Język Angielski

Znajomość angielskiego to nie tyle co przewaga konkurencyjna na rynku, co konieczność i podstawa. Jeśli chcemy naprawdę dobrze zarabiać, robić biznesy za granicą, bądź wyjechać tam po prostu do pracy, niezbędna jest znajomość lokalnego języka. Jeśli pragniesz podnieść swój poziom znajomości języka angielskiego oraz zdać międzynarodowy egzamin a takzę uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego, wybierz kurs certyfikatowy. Takie kursy znajdziesz na stronie avalon.lublin.pl

Język niemiecki

Niemcy od wielu lat są naszym głównym partnerem biznesowym i handlowym. Ich udział w polskim eksporcie w 2018 roku wyniósł 28, 2%.

Język Norweski

Językiem, który daje nam równie spore szanse na zwiększenie zarobków jest także norweski. Norwegia to drugi po Niemczech najczęściej wskazywany kierunek emigracji przez polaków, rozważających wyjazd do pracy za granicę. Ten skandynawski kraj kusi wysokim poziomem życia, rozbudowanym systemem socjalnym i przede wszystkim wysokimi zarobkami. Należy pamiętać, że nawet jeżeli posiadamy wysokie kwalifikacje, nie znając języka nie zrobimy kariery w Norwegii w swoim zawodzie.

Język Chiński

Niektórzy uważają, że język mandaryński będzie nowym angielskim. Chińskie firmy rozpychają się łokciami we wszystkich branżach, w wielu krajach i kontynentach.
Wzrost zainteresowania nauką języka chińskiego jest zauważalny nawet w Polsce. Uczą się go nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Chociaż wyjechanie do Chin i dostanie tam pracy nie jest takie proste w przypadku krajów europejskich, to jednak znajomość daje nam możliwości handlu z chińczykami na lepszych warunkach.

Korepetytor – jakich języków warto się uczyć?

W Polsce jest duże zainteresowanie nauką języków obcych innych niż niemiecki i angielski. Nauka norweskiego, chińskiego, czy japońskiego to prawie dwa razy większe koszty za korepetycje, niż w przypadku języków nauczanych w polskim szkolnictwie.
Ucząc się ich, możemy później zostać prywatnym korepetytorem, bądź otworzyć własną szkołę językową. Średnia cena za jedną godzinę lekcji chińskiego, to koszt nawet do 50 złotych, w porównaniu średnia cena jednej godzinnej lekcji języka angielskiego to 25 złotych.

Jeśli chcemy dobrze zarabiać, bądź wyjechać do pracy za granicę, warto zainwestować w naukę któregoś z języków obcych. Ułatwi nam to życie i doprowadzi do zwiększenia naszych zarobków.