Czy warto uczyć się angielskich idiomów?

Nauka języka angielskiego to nie tylko proste słówka i sucho tworzone zdania, to również szereg nowinek i zwrotów, które jeszcze lepiej pozwolą Ci zrozumieć istotę tego języka. Wiesz dobrze, że język angielski jest powszechnie stosowanym językiem na całym świecie, mimo to nie znasz najpopularniejszych zwrotów, albowiem nauka języka angielskiego w szkole to zwykle czysta teoria i okrojona podstawa językowa.

Co to są angielskie idiomy?

Własnego języka ojczystego uczysz się od urodzenia i znasz wszystkie najpopularniejsze powiedzenia i związki frazeologiczne. Nie zawsze usłyszałeś o nich w szkole, czasem są po prostu stosowane w potocznej mowie, nawet przez znajomych czy najbliższą rodzinę. Także w języku angielskim znajdują się popularne związki frazeologiczne, określane jako angielskie idiomy, które warto poznać i zapamiętać, aby jeszcze lepiej zrozumieć ten język obcy. To szereg wyrażeń, a nawet pełnych zdań, które posiadają swoją określoną formę, i nie zawsze są poprawne gramatycznie. Tłumacząc pojedyncze słowa takiego angielskiego idiomu, nie jesteśmy w stanie go zrozumieć, dlatego warto jest nauczyć się ich na pamięć.

Jednym z popularnych przykładów jaki warto przytoczyć jest zwrot: „on a cloud nine”, który w tłumaczeniu dosłownym oznacza: „na dziewiątej chmurce”, a w języku angielskim jest określeniem wyjątkowo szczęśliwej i rozanielonej osoby, w życiu której zdarzyło się coś ważnego. Zdarzają się idiomy anglojęzyczne, które po przetłumaczeniu można skojarzyć z ich właściwym znaczeniem, jednak w większości przypadków zwyczajnie trzeba je poznać i nauczyć się ich na pamięć. Jeżeli szukacie inspiracji i chcielibyście poznać wszystkie angielski idiomy, koniecznie odwiedźcie stronę internetową: https://prestonpublishing.pl/angielski/277-angielski-w-tlumaczeniach-idiomy.html.

Po co nam znajomość angielskich idiomów?

Czy ucząc się języka angielskiego, powinniśmy zgłębiać swoją wiedzę i sprawdzać idiomy angielskie tłumaczenia? Czy poznanie najpopularniejszych angielskich idiomów przyniesie nam jakieś wymierne korzyści? Z pewnością tak. Jeżeli zależy nam, aby biegle znać język angielski, jeżeli uczymy się na tłumacza bądź speakera, warto poznać wszystkie najważniejsze angielskie idiomy, które bardzo często stosowane są w naturalnych dialogach na YouTube, w grach komputerowych czy filmach anglojęzycznych. Także podczas czytania anglojęzycznych książek możemy spotkać się ze związkami frazeologicznymi w ich ojczystym języku, których bez perfekcyjnej znajomości wszystkich angielskich idiomów zwyczajnie nie będziemy umieli przetłumaczyć.

Jeżeli marzysz, aby opanować język angielski w stopniu zaawansowanym, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi wyrażeniami idiomatycznymi, dzięki którym jeszcze łatwiej i szybciej zrozumiesz ten język obcy. Poziom zaawansowany C1/C2, czyli biegła znajomość języka angielskiego, to także znajomość angielskich idiomów, które można znaleźć w jednym poradniku pt. „Angielski w tłumaczeniach. Idiomy” wydawnictwa Preston Publishing.