Audiobooki

Współczesny rozwój technologii niesie ze sobą wiele udogodnień dla ludzi. Pojawiają się coraz to nowe formy korzystania z osiągnięć kultury. Jednym z nich jest na pewno alternatywa dla książek papierowych, czyli coraz popularniejsze audiobooki, które w wielu przypadkach mogą towarzyszyć człowiekowi wszędzie gdzie tylko sobie życzy,

Co to jest audiobook?

Mówiąc w największym skrócie, audiobook jest książką w wersji audio. Treść książki jest odczytywana, najczęściej przez jednego lektora (choć zdarza się, że jest ich kilku). Specyficzną formą audiobooków są słuchowiska, które są już znacznie bardziej zaawansowanymi produkcjami. Uczestniczy w nich wielu aktorów, a czytanej przez nich historii towarzyszą elementy dźwiękowe oraz muzyczne. W ostatnich latach do kupowania i słuchania audiobooków przekonuje się coraz większa liczba osób. Są to zarówno miłośnicy lektur na papierze, jak i ci, którzy nie mieli wcześniej czasu na czytanie. Wszystko dlatego, że tego rodzaju forma rozrywki niesie ze sobą wiele zalet. W audiobooku cała treść książki jest odczytywana przez inną osobę. Dzięki temu można ją przyswajać wykonując różne czynności. Do tego historie są czytane przez aktorów, co niejednokrotnie daje ciekawe interpretacje tekstu. Audiobooki dają szansę na to, by zamiast noszenia kilku ciężkich książek, mieć ze sobą (na smartfonie lub w tablecie) wiele historii zapisanych w cyfrowych plikach. Co ważne, audiobooki to także idealne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie czytać tradycyjnych książek: niewidzących i niedowidzących.

Lider rynku antykwarycznego w Polsce - ponad pół miliona książek - Tezeusz.pl

Gdzie słuchać audiobooków?

Tak naprawdę można słuchać ich wszędzie. Doskonałą opcją będzie na pewno auto, szczególnie kiedy jeździ się w dłuższe trasy lub spędza dużo czasu w korkach. Audiobooki to także nieoceniony towarzysz podczas wykonywania codziennych prac domowych. Kolejne ciekawe historie można poznawać bez angażowania do tego rąk i oczu, dzięki temu można jednocześnie wykonywać niezbędne zajęcia, jak np. zmywanie i prasowanie. Wygoda związana z audiobookami polega na tym, że audiobooki w wersji cyfrowej mogą być bez problemu odtwarzane bez żadnego specjalnego oprogramowania w telefonie. Dlatego można mieć je ze sobą zawsze i dosłownie wszędzie. Książki można więc wysłuchać na spacerze, w kolejce czy w komunikacji miejskiej. A skąd wziąć książki w wersji audio? Z tym także nie ma obecnie żadnego problemu. Ciekawe audiobooki można kupić na stronie https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3, która proponuje swoim klientom tysiące pozycji. Znaleźć tam można książki dla dzieci, młodzieży, lektury szkolne, książki popularnonaukowe, obyczajowe, kryminały i wiele, wiele innych. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie audiobooka dla siebie.