Rozwój kariery i lepsze zarobki a nauka angielskiego

Język angielski jest językiem międzynarodowym. Znajomość podstaw angielskiego pozwala na komunikację nie tylko poza granicami Polski, ale też daje możliwość dogadania się z obcokrajowcami na przebywającymi w naszym kraju.
Biznesowy angielski wymaga znajomości podstaw języka. Dzięki temu, dalsza nauka jest łatwiejsza i nie wymaga tak dużego nakładu pracy, jak w przypadku nauki od podstaw.

Jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?

Wiele firm prowadzących działalność w Polsce, to zagraniczne filie. Szefowie i dyrektorzy często nie rozmawiają po polsku, komunikując się w języku angielskim.
Rekrutacja do takiej firmy stawia wymóg przed kandydatami, aby CV po angielsku było dopracowane w każdym szczególe i nie zawierało błędów gramatycznych, czy literówek.
Po pozytywnym rozpatrzeniu CV, przychodzi czas na wstępny etap rekrutacji i należy przygotować się do rozmowy. Spotkania po angielsku są normą, zwłaszcza jeśli chodzi o kandydatów na wyższe stanowiska.
Aby lepiej się przygotować do tego etapu i zdobyć wymarzoną pracę można skorzystać z usługi jaką jest kurs przygotowujący do spotkań w pracy. Dzięki temu mamy możliwość przećwiczenia wymowy lub zmierzenia się z pulą pytań, które mogą paść na rozmowie z rekruterem.

Własna działalność gospodarcza a kontakty z klientami

Mówiąc o rozwoju własnej firmy, nie można pominąć kontaktów z dostawcami i odbiorcami, czyli klientami.
Nawiązywanie współpracy, sprzedaż oraz handel nakładają na przedsiębiorcę niemalże obowiązek, aby język biznesu odbywał się w języku angielskim.
Nawet jeśli nie współpracujemy z osobami pochodzącymi z krajów anglojęzycznych, większość poważnych współpracy odbywa się dzięki znajomości tego języka. Spotkania po angielsku wychodzą też poza ramy tradycyjnego spotkania twarzą w twarz.
Email po angielski jest kolejną, istotna formą komunikacji.
Osoby, które nie znają angielskiego i chcą robić interesy nie do końca są traktowane poważnie. Ponadto współpracując z zagranicznymi kontrahentami i nie znając języka, jakim jest biznesowy angielski narażają się na koszty. O ile tłumaczenie zawiłych dokumentów może być dopuszczalne, o tyle odczytywanie zwykłych e-maili z udziałem tłumacza jest kosztowne i pracochłonne. Nie da się także rozmawiać przez telefon z klientami lub klientami w biznesie mając przy sobie tłumacza. Musiałaby to być osoba towarzyszącą nam przez niemal cały dzień, która na bieżąco zajmowałaby się tłumaczeniem.

Przewodnik po Business English cały czas ewoluuje. Rozwój coraz to doskonalszych technologii i cyfryzacja, a także zdobycze nauki, sprawiają, że do biznesu wchodzą wciąż nowe pojęcia.
Mimo tego łatwiej jest dodać do naszego słownika kilka dodatkowych zwrotów, niż polegać na tłumaczu lub zaprzestać nauki angielskiego w ogóle.

Gdzie szukać nauczyciela językowego

Popularnym sposobem na angielski biznesowy jest skorzystanie z oferty szkół językowych stacjonarnych.
Kurs przygotowujący do spotkań w pracy możemy też odbyć przy pomocy internetu. Przewodnik po Business English online to bardzo ciekawa forma zdobywania umiejętności. Często możemy dostosować godziny kursu do indywidualnych potrzeb i uczestniczyć w tego rodzaju nauce w dogodnym dla siebie czasie.

Jeśli potrzebujemy ,,na już” napisać email po angielsku, wówczas możemy skorzystać z gotowych wzorów w internecie. Jest to jednak zawsze obarczone ryzykiem, zwłaszcza gdy nie znamy angielskiego. Wtedy nasuwa się pytanie, czy poradzimy sobie w firmie, w której trzeba komunikować się po angielsku, jeśli nie wśród współpracowników, to wśród klientów?
Wówczas język biznesu, jakim jest angielski, wymaga gruntownego przygotowania i aktywnego uczestniczenia w kursie.

Język angielski jest obecny w biznesie, handlu i polityce. Obecnie nauka angielskiego zaczyna się już w przedszkolu, jest darmowa i trwa aż do ukończenia edukacji. Bez znajomości angielskiego zostajemy daleko w tyle, pozwalając, aby najlepsze okazje, w tym okazje do zarabiania pieniędzy przechodziły nam koło nosa.

 

Współpraca przy powstawaniu artykułu: portal $English