Kierunek zarządzanie – gdzie można znaleźć po nim pracę?

Zarządzanie może kojarzyć się głównie z byciem menadżerem. Nic bardziej mylnego. Zastanawiasz się nad studiowaniem zarządzania? Sprawdź, co można robić po tych studiach.

Młodzi ludzie, kończąc szkołę średnią, nie zawsze potrafią określić swoje potrzeby zawodowe. Mały odsetek uczniów tak naprawdę wie, co chce robić zawodowo. Dla niezdecydowanych osób jednym z lepszych rozwiązań będzie wybór studiów na kierunku zarządzanie. Ta szeroka dziedzina wiedzy może pomóc wyspecjalizować się osobom, które potrafią działać w wielu płaszczyznach. Studia zarządzanie łączą ze sobą różne umiejętności niezbędne na konkretnym stanowisku.

Zarządzanie – dla kogo są te studia?

Zarządzanie to kierunek studiów, który charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Obserwując opinie studentów, można dojść do wniosku, że ten rodzaj studiów jest w kręgu zainteresowań kilku grup osób. Na zarządzanie wybierają się osoby, które nie do końca sprecyzowały, co mają zamiar robić w przyszłości. Sam program studiów jest pod tym względem zachęcający, choćby dlatego, że nie zawiera żadnej specjalistycznej wiedzy.

Kolejna grupa myśląca o zarządzaniu to osoby planujące założenie w przyszłości swojej własnej firmy. Dobry przedsiębiorca musi wiedzieć jak prowadzić firmę, żeby ta mogła prosperować długie lata. Ostatnia grupa osób planująca studia na zarządzaniu to osoby marzące o karierze w biznesie, głównie w dużych korporacjach. Zarządzanie jest jednym z największych fundamentów świata biznesu.

Jakie kwalifikacje nabędziesz na zarządzaniu?

Czasem ciężko jest w jednoznaczny sposób określić, do jakich umiejętności prowadzi studiowanie zarządzania. Absolwenci uwe.edu.pl mają możliwość sprawdzenia się w różnych dziedzinach zarówno biznesu, jak i administracji. Zgłębianie nauki o zarządzaniu pozwala naby

takie umiejętności jak:

  • umiejętności techniczne – pozwalają one na zrozumienie i obsługę procesów zachodzących w firmie, może to być zarówno obsługa maszyn, jak i wdrożenie specjalistycznego systemu.
  • umiejętności koncepcyjne – tu u podstaw leży wiedza z zakresu technik pozwalających zwiększać kreatywne myślenie przy jednoczesnej analizie potencjalnych zagrożeń i przeszkód w realizacji celów,
  • umiejętności interpersonalne – umiejętność dogadania się z podwładnymi czy członkami zespołu projektowego, to jedna z najbardziej cenionych zalet menadżerów, są dużym atutem kandydatów starających się o pracę w korporacji.

Gdzie szukać pracy po zarządzaniu?

Absolwenci zarządzania mogą znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach. Głównym kierunkiem będą wszelkiego rodzaju firmy potrzebujące osób na stanowiska kierownicze oraz do zarządzania projektami. Specjaliści w tej dziedzinie odnajdą się także w administracji lub w swoim biznesie. Najczęściej absolwenci znajdują zatrudnienie w instytucjach finansowych jako doradcy klienta lub asystenci w działach HR, lub też działach analiz czy marketingu. Jest bardzo dużo możliwości pracy po takich studiach. Wszystko zależy od determinacji oraz chęci rozwoju młodego człowieka.